VAT na książki i audiobooki - VAT 2011

VAT na książki do 30 kwietnia 2011

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 22 grudnia 2010 roku w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług, do dnia 30 kwietnia 2011 obniża stawkę VAT do 0% na:

  • dostawy i wewnątrzwspólnotowe nabycie książek drukowanych (PKWiU ex 58.11.1), które oznaczone są symbolami ISBN. Wyjątek stanowią tutaj mapy i ulotki;
  • import drukowanych książek i broszur (ex CN4901), które oznaczone są symbolami ISBN.

VAT na książki od 30 kwietnia 2011

Od dnia 30 kwietnia 2011 roku, w odniesieniu do książek drukowanych, które oznaczone są symbolami ISBN, map – wytwarzanych metodami poligraficznymi, z wyjątkiem ulotek, oraz do wydawnictw w alfabecie Braille’a, stosowana będzie stawka 5% VAT.

Audiobooki – stawka VAT

Od dnia 1 stycznia 2011 roku, audiobooki opodatkowane będą według stawki 5% VAT (dotychczas 22% VAT). Audiobooki wymieniono w Załączniku nr 10 do ustawy o VAT, w pozycji 33. Obniżona stawka VAT nie będzie dotyczyła książek w formacie PDF ściąganych ze strony internetowej.

Serwis VAT-R

Zapraszamy do wypełnienia deklaracji VAT-R z naszą pomocą. Interaktywny formularz VAT-R pozwoli łatwo zgłosić firmę do VAT. Nasi eksperci online wpierają proces wypełniania dekalaracji VAT-R.

Od ponad 15 lat Power Media S.A. - dostarcza tysiącom polskich firm narzędzia pomocne w prowadzeniu własnego biznesu. Mała księgowość jest prosta w obsłudze jak nigdy dotąd. Dzięki nam założysz firmę korzystając z interaktywnego wniosku CEIDG-1, wyszukasz odpowiednie kody PKD, a nasz program do faktur, pozwoli bezpłatnie wystawiać faktury. Możesz też skorzystać z aplikacji, dzięki której rozliczysz swój PIT.